USŁUGI
Masaż leczniczy
Często masaż kojarzy nam się bardziej z luksusem niż elementem higieny zdrowotnej. Jednak wymagająca praca, presja terminów, napięty harmonogram, zobowiązania rodzinne, ciągle wydłużająca się lista obowiązków zaczyna ciążyć prawie na każdych barkach, dlatego nie należy myśleć o masażu tylko w kategoriach relaksu.
Często masaż kojarzy nam się bardziej z luksusem niż elementem higieny zdrowotnej. Jednak wymagająca praca, presja terminów, napięty harmonogram, zobowiązania rodzinne, ciągle wydłużająca się lista obowiązków zaczyna ciążyć prawie na każdych barkach. Popadamy w błędne koło, gdyż chcemy wszystko kontrolować i zbyt wiele zrobić na raz. Przez to układ autonomiczny przez większość czasu jest w stanie wysokiego napięcia. To przenosi się na nasz układ mięśniowo-szkieletowy objawiając się pod postacią napięć i bólów, dodatkowo wzmacniając obciążenie układu nerwowego. Następnie spirala ogarnia również nasz sen, układ trawienny, psychikę ostatecznie prowadząc do degradacji naszego życia zawodowego i społecznego np. w postaci wypalenia czy nerwicy. W takich warunkach umiejętność rozluźnienia i nabrania dystansu staję się już nie luksusem a mądrą umiejętnością. Chcąc wyjść tej potrzebie naprzeciw zwróciliśmy uwagę na oddziaływanie głębsze niż tylko przyjemny masaż łącząc go z elementami terapii manualnej oraz technik relaksacji aby nie tylko rozluźnić ale również nauczyć jak się wyciszać każdego dnia.
Masaż ma zastosowanie w zapobieganiu i wspomaganiu leczenia wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Dostosowując jego intensywność, może być pobudzający bądź rozluźniający, by działać przeciwbólowo, polepszyć odżywianie tkanek, regulować napięcie mięśniowe i poprawiać psychofizyczny stan pacjenta.
Masaż relaksacyjny odpręża ciało, rozluźnia spięte mięśnie, przywraca spokój i harmonię organizmu, jak również pozbywa napięć wywołanych przez sytuacje stresowe. Polecany jest szczególnie po długotrwałym wysiłku psychicznym lub fizycznym, po wszelkiego typu sytuacjach stresowych, przede wszystkim jako forma relaksu.
Masaż sportowy wykonywany jest podczas cyklu treningowego, w okresach: przygotowania do zawodów, przejściowym oraz rekonwalescencji. Głównym celem takiego masażu jest przygotowanie układu mięśniowo-powięziowego do intensywnego wysiłku oraz zapewnienie jak najszybszej regeneracji. Największy nacisk kładziony jest na intensywne rozcieranie, ugniatanie oraz rozciąganie tkanek.