USŁUGI
Dietetyka
Powszechnie wiadomo, że to co spożywamy ma ogromne znaczenie nie tylko na to jak wyglądamy ale również na to jak się czujemy. Jakkolwiek ogólne porady żywieniowe zawsze są w cenie przy obecnym tempie życia i obciążeniach jakim jesteśmy poddawani konieczne jest ich spersonalizowanie.
Powszechnie wiadomo, że to co spożywamy ma ogromne znaczenie nie tylko na to jak wyglądamy ale również na to jak się czujemy. Problemy z koncentracją, ociężałość, trudności z zasypianiem, uczucia zgagi, odkładający się cellulit, wypadające, suche i łamliwe włosy czy paznokcie, uciążliwe zmiany skórne, zbyt sucha lub zbyt tłusta cera, bóle stawowe podczas treningów, powolna regeneracja po zmęczeniu, trudności w zbudowaniu masy lub wyrzeźbieniu sylwetki ect. to tylko niektóre z możliwych efektów niespersonalizowanego żywienia. Jakkolwiek ogólne porady żywieniowe zawsze są w cenie przy obecnym tempie życia i obciążeniach jakim jesteśmy poddawani konieczne jest ich spersonalizowanie. Dlatego pamiętając, że tylko holistyczne podejście da w pełni satysfakcjonujący efekt zachęcamy do niepomijania tego ważnego elementu w optymalizowaniu możliwości.
Przeprowadzamy badanie składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA).
Analizujemy dotychczasowy sposób żywienia na podstawie typowego dnia pod względem odżywiania oraz wyniki badań laboratoryjnych.
Dieta jest gotowa do odbioru w gabinecie dietetycznym w postaci wydrukowanej książeczki. Plan żywieniowy obejmuje 7 zestawów dietetycznych, uwzględniających stosowanie zamienników, w tym listy zakupów na 1 miesiąc.
Należy zapisać swój zwyczajowy jadłospis z dnia typowego pod względem odżywiania z uwzględnieniem przekąsek pojawiających się między posiłkami, napojów, wielkości porcji i dodatków (np. cukier, majonez itp.).
Pozwalają doprecyzować program żywieniowy oraz zmaksymalizować postępy.
Ponownie badamy skład ciała metodą (BIA) oraz wprowadzamy konieczne zmiany, tak aby była ona dla pacjenta przyjemnością, a nie poświęceniem.
Po wizycie kontrolnej staramy się utrwalić i uprościć nowe standardy żywieniowe tak, aby stały się częścią codzienności.
nadwaga i otyłość pierwotna i wtórna, cukrzyca, nietolerancja pokarmowa insulinooporność, dyslipidemie, choroba Hashimoto, celiakia zespół jelita drażliwego (IBS), w chorobach nerek, wątroby, serca, grzybicy, anoreksji, bulimii